Stal nierdzewna martenzytyczna od polskiego dostawcy

Duża ilość gatunków stali o bardzo zróżnicowanych parametrach sprawia, że większość klientów wybiera materiał w sposób nieprzemyślany. To natomiast wiąże się z ryzykiem, że okaże się on nieodpowiedni do zaplanowanych prac.

 

1. Darmowa pomoc w dobraniu stali

2. Dlaczego wybór stali ma ogromne znaczenie?

3. Specyfikacja stali martenzytycznej niskowęglowej

Jak tego uniknąć? Skontaktuj się z polskim dostawcą stali i poproś o przygotowanie oferty na stal, która będzie idealna dla twojej działalności. Wiele informacji oraz opisy, specyfikację i zastosowania poszczególnych gatunków stali znajdziesz na stronie wspomnianej firmy.

Darmowa pomoc w dobraniu stali

Podczas kontaktu z doradcą możesz opisać, jaką produkcję chcesz realizować z wykorzystaniem stali. Jeżeli do tej pory używałeś jakichś materiałów, a nie byłeś z nich zadowolony, poinformuj o tym, co to było. Ułatwi to specjaliście dobranie stali o odpowiednich własnościach mechanicznych i fizycznych.

Dlaczego wybór stali ma ogromne znaczenie?

W zależności od tego, jaką stal wybierzesz, będzie ona miała inną wytrzymałość, twardość oraz właściwości. Tym samym zastosowanie złego rodzaju stali może sprawić, że wszystkie wyprodukowane elementy nie spełnią oczekiwań klienta. Z tego powodu oprócz popularnej stali, jaką jest gatunek dla offshore 1.4418, polski dostawca oferuje również inne rozwiązania, z czego chętnie korzystają małe, średnie i duże zakłady produkcyjne z całego kraju. Firma zapewnia krótkie terminy realizacji nawet przy dużych zamówieniach na stal AIR 9160C, stal na łożyska toczne, stal konstrukcyjną, kwasoodporną oraz stal do nawęglania.

Specyfikacja stali martenzytycznej niskowęglowej

Najważniejsze informacje na temat stali 1.4418 to przede wszystkim wysoka twardość, którą udaje się zachować pomimo obniżonej zawartości węgla. Stal jest odporna na zmęczenia i może pracować w środowiskach, w których panują niskie temperatury. Nie występują również problemy ze spawalnością. Ten typ może pracować przy niskich stężeniach kwasu octowego, cytrynowego lub pirogalowego. Nie zaszkodzi jej również kontakt z roztworami soli oraz niektórymi związkami siarki i azotanami. Standardowo typ S165M dostarczany jest w formie prętów stalowych, które świetnie nadają się do takich zastosowań jak produkcja:

  • zaworów,

  • turbin,

  • szpilek,

  • tłoków,

  • wałów korbowych,

  • nakrętek.

Jak widać, możliwości wykorzystania stali nierdzewnej niskowęglowej jest wiele. Jest to więc dobry wybór dla klientów z branży lotniczej, przemysłu morskiego, energetyki, oraz firm działających w przemyśle chemicznym.

 

(tekst i fot. mat. partnera)