27 września 2023

Stanisław Adamowicz na łódzkiej Gali „Matury na 100%” [ZDJĘCIA]

W piątek 23  września 2022 r. w Łodzi odbyła się Gala projektu „Matura na 100 procent”, podczas której  został wyróżniony tegoroczny maturzysta hrubieszowskiego „Staszica” – Stanisław Adamowicz.

Reklamy

„Matura na 100 procent” to ogólnopolski projekt dedykowany corocznie  najlepszym polskim maturzystom. Zamysłem jego organizatorów – krakowskiej Fundacji „Zawsze Warto”, wspieranej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych maturzystów na podstawie wyników matury zdawanej wg kryteriów CKE, jako szczególnej formy uznania dla osiągających nadzwyczajne wyniki absolwentów szkół średnich. Organizatorzy nie tylko promują i nagradzają wyniki maturzystów, ale jednocześnie rekomendują ich potencjał najlepszym polskim i zagranicznym uczelniom. 

Finałem projektu jest Gala, współorganizowana przez prezydentów kolejnych miast akademickich, z udziałem nie tylko laureatów i ich rodziców, ale również dyrektorów szkół, przedstawicieli organów prowadzących, władz oświatowych, władz samorządowych, a także rektorów uczelni.   Coroczne spotkania laureatów mają za zadanie przybliżenie uczestnikom Gali środowiska akademickiego miasta – gospodarza, nie zapominając przy tym o promocji szkół ponadpodstawowych, tworzących warunki do osiągania tak znakomitych wyników przez swoich absolwentów. 

Reklamy

­

W 2022 r. do egzaminów maturalnych przystąpiło po raz pierwszy 268 257 absolwentów szkół ogólnokształcących i techników. Kapituła projektu nagrodziła 27 najlepszych. Wśród nich znalazł się tegoroczny maturzysta hrubieszowskiego Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz.

Reklamy

O Staszku pisaliśmy już niejednokrotnie, podkreślając, iż najpierw jako uczeń Gimnazjum a następnie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica, dał się poznać, jako pełen pasji i zapału do nauki młody człowiek o wysokiej kulturze osobistej i pogodnym usposobieniu. Podkreślaliśmy jego niezwykłe osiągnięcia w konkursach o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale również międzynarodowym.

Tym razem chcielibyśmy podkreślić jego wybitne wyniki na tegorocznym egzaminie maturalnym, dzięki którym uplasował się w czołówce najlepszych z najlepszych w kraju.

A oto i one:

  • język angielski poziom rozszerzony – 100%
  • język niemiecki poziom podstawowy – 100%
  • język polski poziom podstawowy – 94%
  • język polski poziom rozszerzony – 100%
  • matematyka poziom podstawowy – 100%
  • wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony – 97%

Powyższe wyniki świadczą nie tylko o wybitnych zdolnościach Stanisława, są one również dowodem niezwykłej determinacji, pracowitości i zaangażowania ucznia. Warto podkreślić, że to co osiągnął, nie byłoby możliwe gdyby nie jego Rodzice, którzy na co dzień wspierali syna w osiąganiu sukcesów, stwarzając mu warunki do samorealizacji i rozwoju. Nie bez znaczenia pozostaje tu również środowisko szkolne, wsparcie nauczycieli i wychowawców w czasie sześcioletniej nauki w murach „Staszica”.    

Stanisławie – po raz kolejny i mamy nadzieję, że nie ostatni, gratulujemy Ci serdecznie. Edukacja jest najlepszą inwestycją, a więc inwestuj w siebie i poszerzaj swoje horyzonty, bo „wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.

­

LO Staszic


ZDJĘCIA:

­

info i fot. LO Staszic


Zobacz też:

Hrubieszów: Stanisław Adamowicz wśród najlepszych maturzystów w Polsce [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Stanisław Adamowicz wśród najlepszych maturzystów w Polsce [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →