Stara przychodnia

Udało mi się wejść do starej przychodni, która mieści się przy ulicy Kościelnej 5.
Przez około 15 lat stał ten budynek pusty. Od niedawna mieszkańcy Hrubieszowa widują unoszący się dym z komina, pojawiły się także nowe drzwi wejściowe-słowem remont!

Reklamy

br />Remont przez duże R!

Nowym właścicielem jest Pan Dariusz Nowak, który kupił nieruchomość od rodziny doktora Pryla – wynajmował on ten budynek pod przychodnię.

Remont jak widać na zdjęciach jest w stanie bardzo zaawansowanym, budynek należy odnowić, prawie całkowicie. Zrywane są stare podłogi, wstawiane nowe drzwi i okna. Pan Nowak osobiście zajmuje się remontem wraz z małą ekipą, od świtu do późnych godzin wieczornych malują ściany itd. Wszystko to potrwa jeszcze do około roku. Wtedy to nowy właściciel chce wynająć budynek.

W tej chwili na pierwszym piętrze mieści się Kościół Chrześcijan Wiary Katolickiej, w którym pastorem jest Pan Piotr Kurdybelski. Pan Nowak prowadzi obecnie rozmowy z Bankiem, być może w przyszłości będzie miał on tam swój oddział. Jednak nie wyklucza rozmów z innymi chętnymi. Proszę próbować, jest szansa na wynajem, budynek jest sytuowany w bardzo dogodnym miejscu – centrum miasta!

Strych, który również będzie poddany dokładnemu remontowi, w przyszłości ma się zamienić w mieszkania, także do wynajęcia!
Budynek posiada trzy osobne wejścia, zatem Kościół, mieszkania oraz być może bank nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać i zakłócać współistnienia.

Coś, co zaciekawiło mnie właściwie najbardziej to symbol z kultury starotestamentowej, mianowicie menora – godło państwa Izrael, siedmioramienny świecznik. Jak się dowiedziałam jest to osobista fascynacja nowego właściciela, oraz jego własny projekt. Menora umieszczona została jako element dekoracji w żelaznej kracie, zabezpieczającej drzwi wejściowe.

Pan Nowak bardzo chętnie zgodził się na mały wywiad, rzec należy w celu subtelnego szpiegowania… Opowiedział mi o swojej pracy nad remontem, oprowadził po całym budynku i pozwolił na zrobienie paru zdjęć. Zaprosił także, abym przyszła kiedy remont zostanie skończony, wtedy na pewno zdjęcia będą ciekawsze. Bardzo chętnie skorzystam i przedstawię Wam efekty jego pracy.

Cieszy fakt zagospodarowania tego starego, bo wybudowanego w 1900 roku budynku. Nie wolno było dłużej pozwolić by stał odłogiem i straszył swym stanem, z roku na rok pogarszającym się… Proponuję zainteresować się innymi, zabytkowymi budynkami, jak chociażby stara siedziba Ruch.

zobacz zdjęcia >>