Starosta Aneta Karpiuk: „Wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem”

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, w odpowiedzi na zarzuty sformułowanie w  zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez radną Marcelinę Pogódz-Kukiełkę powiedziała, że wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem.

Reklamy

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, w odpowiedzi na zarzuty sformułowanie w  zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez radną Marcelinę Pogódz-Kukiełkę, powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem – informuje Radio Lublin. Jej zdaniem, pełnomocnik PiS w powiecie hrubieszowskim Maryla Symczuk nie może pogodzić się z tym, że straciła funkcję starosty.

Przypomnijmy, że w piątek, radna powiatowa klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcelina Pogódz-Kukiełka, złożyła do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Starostę Hrubieszowskiego Anetę Karpiuk oraz podległych jej pracowników Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

Reklamy

Przestępstwo, według radnej, polegać ma na możliwości fałszowania dokumentacji związanej z przebudową drogi powiatowej Sahryń – Modryń, wniosku o dofinansowanie prac budowlanych z Funduszu Dróg Samorządowych oraz składania fałszywych oświadczeń pod odpowiedzialnością karną.

Starosta Aneta Karpiuk dodała w wypowiedzi dla PAP, że przebudowa drogi Sahryń-Modryń o długości 3 km dotyczy modernizacji zniszczonej nawierzchni. Koszt tej inwestycji to ok. 1,2 mln zł, z czego wkład własny powiatu to 512 tys. zł. – Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z wyremontowanej drogi – powiedziała starosta.

(źródło: Radio Lublin, PAP, własne)


Zobacz też:

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę hrubieszowskiego – ZDJĘCIA, WIDEO

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę hrubieszowskiego – ZDJĘCIA, WIDEO

LubieHrubie na Instagramie