3 października 2023

Staszic: 3 miejsce Agnieszki Pędzik na Festiwalu Języka Rosyjskiego! – ZDJĘCIA

26 lutego 2021 roku odbył się w 5. Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Reklamy

Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia była Katedra Rusycystyki, partnerzy wydarzenia i fundatorzy to Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Polska–Wschód, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Stowarzyszenie Rodaków Rosji w Polsce Galicya i inni. Koordynowała cały cykl konkursów i zmagań na platformie MS Teams dr Małgorzata Dziedzic.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy III A, Agnieszka Pędzik zajęła trzecie miejsce w teście leksykalno-gramatycznym dla uczniów szkół średnich. Poradziła sobie znakomicie, chociaż konkurencja była liczna! Zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się w tym roku na maturze z języka rosyjskiego.

Reklamy

Warto dodać, że Agnieszka zawsze chętnie uczestniczyła w różnych przedsięwzięciach dotyczących języka rosyjskiego, chociażby w Międzynarodowym Dyktandzie, zorganizowanym przez uniwersytet Immanuela Kanta w Kaliningradzie. Jak widać, trening czyni mistrza i idzie jej coraz lepiej. Jest z rosyjskim „za pan brat”, co bardzo cieszy.

W konkursie leksykalno-gramatycznym aktywnie uczestniczyły też Marta Kuraszko (III E), Izabela Mrozowska (II B) i Anna Pirogowicz (II A3). Podziękowanie za udział w teście „200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego – życie i twórczość pisarza” otrzymały: Magda Pirogowicz (II A), Eliza Petrycka (II A), Zuzanna Kusiak (II C), Aleksandra Borsukiewicz (II B), Ewa Makowska (II D) oraz Gabriela Jarosz (III E). Eryk Ostrowski wziął udział w konkursie piosenki rosyjskiej, wysyłając nagrany przez siebie utwór „Дорогой длинною”. Młodzież pracowała pod kierunkiem Neonili Pawluk, nauczyciela języka rosyjskiego, ale mogła też liczyć na pomoc swoich polonistek: Alicji Borkowskiej, Anny Potrzeszcz i Joanny Szabat.

Reklamy

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom ambicji, chęci poszerzania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń. To, czego się nauczyliście przed konkursem, co wytrenowaliście i przeczytaliście, zostanie z Wami na dłużej i z pewnością przyda się zarówno na języku rosyjskim, jak i na języku polskim. Trzymajcie tak dalej! Jesteście super!

(Opracowała: Neonila Pawluk, fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Staszic: Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!

Staszic: Marta i Vlad w finale Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego!


LubieHrubie na Twitterze