Staszic: Drugie miejsce w Olimpiadzie dla Patrycji Korońskiej!

Patrycja Korońska z hrubieszowskiego Staszica zajęła II miejsce w Międzynarodowej on-line Olimpiadzie z języka rosyjskiego, jako obcego.

Reklamy

 

28 lutego, w auli hrubieszowskiego Staszica, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i certyfikatów za udział w „Międzynarodowej on-line Olimpiadzie z języka rosyjskiego jako obcego”, organizowanej przez Rosyjskie Ministerstwo Oświaty i Uniwersytet Państwowy w Petersburgu.

W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 7000 uczniów i studentów z 131 państw całego świata.

Celem olimpiady jest rozwój zainteresowania i motywacji do nauki języka rosyjskiego oraz popularyzacja kultury rosyjskiej na świecie. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe (13 – 17 lat i 18 – 30 lat). Zmagali się on-line, począwszy od listopada do końca grudnia ubiegłego roku, rozwiązując testy i zadania dla osób uczących się języka rosyjskiego, jako obcego.

Jury wyłoniło 500 finalistów i laureatów. Patrycja Korońska ze Staszica zajęła II miejsce w konkursie. Otrzymała nagrody – dyplom, książki oraz voucher na otrzymanie certyfikatu językowego, potwierdzającego znajomość języka rosyjskiego.

Dyplomy za udział otrzymali inni uczniowie Staszica: Barbara Kusiak, Zuzanna Kusiak, Eliza Petrycka, Magda Pirogowicz, Aleksandra Markowiec, Zuzanna Kaniuga, Klaudia Jaworska, Anna Najczuk, Paweł Jerzyna, Natalia Lewicka, Anita Antosiewicz, Katarzyna Kańkowska.

 

Opracowała: Neonila Pawluk

Fot. LO Staszic

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Rosyjski na wesoło w Akademii Staśka

SPORT – Siatkarze Staszica kolejny raz Mistrzami Powiatu