Staszic: Jan Kondrak – niezapomniane muzyczne spotkanie

W środę 24 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole projekt edukacyjny pt. „Jan Kondrak – kompozytor, autor tekstów i współczesny bard”.

Reklamy

 

Został on przygotowany przez uczennice klasy 2dg – Adrianę Wojtiuk, Julię Wojtaszko, Marię Mielniczuk, Wiktorię Brzozowską i Magdalenę Stepaniuk pod opieką p. Iwona Fietko.

Gościliśmy absolwenta naszego liceum – Jana Kondraka. Dziewczęta przedstawiły prezentację na temat jego życia i twórczości oraz teledyski i nagrania koncertowe. Następnie gość śpiewał z pięknym gitarowym akompaniamentem.

Pan Jan złapał z nami świetny kontakt. Poznaliśmy pojęcie anafory i dowiedzieliśmy się, kim jest bard. Otrzymaliśmy też odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Wszyscy z chęcią śpiewali rytmiczne utwory i liczymy, że Pan Jan Kondrak odwiedzi nas ponownie w czerwcu w czasie uroczystości jubileuszowych.

Aktualnie wszystkich zainteresowanych zapraszamy na koncert, który odbędzie się w HDK 19 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00.

 

Tekst: Adriana Wojtiuk
Zdjęcia: Piotr Krotkiewicz