Staszic: Laureatki konkursu o Bitwie Warszawskiej 1920

Uczennice hrubieszowskiego Staszica znalazły się wśród laureatów konkursu historycznego „Cud nad Wisłą 1920”.

Reklamy

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego i w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 uczennice hrubieszowskiego Liceum im. Staszica wraz z nauczycielkami miały przyjemność wziąć udział w uroczystym wręczeniu nagród konkursu historycznego „Cud nad Wisłą 1920”.

Organizatorami konkursu byli: Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Tomaszowie Lubelskim oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Patronat honorowy objął Prezes Rady Ministrów, a patronat medialny – Radio Lublin, TVP Lublin oraz Katolickie Radio Zamość.

Różne grupy wiekowe uczestników zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami – najmłodsi przygotowali prace plastyczne, a najstarsi pisali wiersze lub rozprawki. Nasze uczennice wysłały na konkurs prace literackie w formie rozprawki na temat: „Bitwa Warszawska – Cud nad Wisłą czy efekt genialnej strategii?”
Spotkanie laureatów, ich nauczycieli i rodziców odbyło się o godz. 10.00 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Po krótkich powitaniach i wystąpieniach zaproszonych gości laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród setki nagrodzonych znalazło się aż sześć uczennic naszego liceum: Małgorzata Pitus i Jagoda Sądej z klasy IIA, Klaudia Guluk, Amelia Mazur, Alicja Osman i Aleksandra Przysiężniak z klasy ID. Nad przygotowaniem prac konkursowych czuwały: Elżbieta Dąbrowska, Joanna Szabat oraz Agnieszka Jamroż.

Serdecznie gratulujemy laureatkom – nie tylko szerokiej wiedzy o Bitwie Warszawskiej 1920, ale również umiejętności właściwego argumentowania i wnioskowania w wymagającej formie wypowiedzi, jaką jest rozprawka.

E. Dąbrowska i J. Szabat


fot. LO Staszic