Staszic: Mediacje rówieśnicze w Lublinie

8 lutego wytypowane uczennice hrubieszowskiego Staszica wzięły udział w spotkaniu warsztatowo – szkoleniowym Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Kuratora Oświaty.

Reklamy

 

8 lutego wytypowane uczennice z kl. IIIbg (Dominika Kicia, Maja Pudłowska i Karolina Fila) wzięły udział w spotkaniu warsztatowo – szkoleniowym Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i Kuratora Oświaty pt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży.” 

Uczennice zostały wytypowane przez swoich rówieśników do utworzonej grupy uczniów – mediatorów w naszej szkole, jako najbardziej godne zaufania, które chętnie wysłuchają ich problemów.

Uczennice podczas spotkania zapoznały się z zagadnieniami, między innymi rozwiązywanie sporów w trybie sądowym i pozasądowym-mediacji, podstawowe zasady mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, techniki pracy mediatora, a także miały możliwość obserwowania symulacji mediacji i jej przeanalizowania wspólnie z uczestnikami szkolenia. Uczennice miały możliwość również zwiedzania gmachu Sądu.

Niesamowitym wydarzeniem dla naszych uczniów było spotkanie się z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem, który podkreślał, iż mediacje pozwalają rozwiązywać konflikty pomiędzy ludźmi, ułatwiają nawiązywanie relacji. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z Sędzią Sądu Okręgowego w Lublinie panią Eleonorą Porębiak – Tymecką koordynatorem programu „Mediacje rówieśnicze” oraz z Rzecznikiem Praw Dziecka.

 

źródło i fot. ZS nr 2