Staszic na Targach Edukacji i Pracy

W dniu 7 kwietnia 2016 r. w Hrubieszowie miały miejsce Targi Edukacji i Pracy po raz kolejny zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Hrubieszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół nr 2 im ks. Stanisława Staszica.

Reklamy

 

Szkołę prezentowali uczniowie kl. IIA LO: Weronika Grądzka, Agnieszka Szpyrka, Konrad Łukiewicz i Michał Skorupski pod opieką pedagoga szkolnego, pani Jolanty Korneluk.

Nasi reprezentanci w rzetelny i kompetentny sposób przedstawili ofertę edukacyjną liceum i gimnazjum na rok szkolny 2016/2017, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Targi. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli obejrzeć prezentację multimedialną pokazującą bazę lokalową i edukacyjną szkoły. Największą uwagę skupiał przygotowany przez naszych gimnazjalistów (Marek Lis i Marek Martyniuk z kl. II Cg) film pt. „Staszic – moja szkoła”, który w zabawny sposób przybliżył codzienne uczniowskie życie.

Reklamy

O wysokim poziomie i skuteczności nauczania oraz bardzo dobrych wynikach świadczy przyznany naszej szkole Certyfikat Jakości Lubelskiego Forum Twórczych Placówek Oświatowych. Z dumą mówimy także o uzyskanej w ubiegłym roku szkolnym i utrzymanej w roku bieżącym Brązowej Odznace Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących „PERSPEKTYWY”, a także cennym dla nas certyfikatem WIARYGODNA SZKOŁA.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły z pierwszych klas liceum także byli obecni na Targach. Mogli prześledzić materiały oferowane przez uczestniczące w przedsięwzięciu uczelnie wyższe.

Z aktualną ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji ZS nr 2 można szczegółowo zapoznać się klikając w poniższe linki:

http://staszic.pl/wp-content/uploads/2013/02/Regulamin%20rekrutacji%20liceum%202016-2017.pdf

http://staszic.pl/wp-content/uploads/2013/02/Zasady%20Rekrutacji%20do%20Gimnazjum%202016-2017.pdf

Miło nam, że mogliśmy poznać przyszłych potencjalnych uczniów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że już we wrześniu poczują oni, że odnaleźli właściwe miejsce, które umożliwi i zapewni im realizację swoich planów, pozwoli na rozwijanie zainteresowań i umiejętności.

Zapraszamy.

 

Zdjęcia:

http://staszic.pl/?p=14988