2 grudnia 2023

Staszic: Odwiedziny fundacji Reksio i przyjaciele

6 lutego I Liceum Ogólnokształcące w Hrubieszowie gościło Alfreda Matyjaszczyka – założyciela i prezesa fundacji Reksio i przyjaciele z Podhorzec.

Reklamy

 

Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga swoim podopiecznym znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania pan Alfred opowiadał jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Na spotkanie przybył jeszcze jeden gośc – Furia. Jest to 12 letnia sunia, która jest pod opieką fundacji. Witała się ona zarówno z uczniami, jak i nauczycielami. Sprawdzała czy uczniowie dobrze się odżywiają kontrolując jakie jedzenie mają ze sobą. Na pożegnanie dostała od młodzieży kilka paczek przysmaków, którymi podzieliła się z resztą piesków.

Reklamy

Zmotywowani działalnością pana Alfreda uczniowie postanowili podjąć działania i wspomóc fundację.

 

info i fot.: I LO w Hrubieszowie


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Staszic: Spotkanie z absolwentem – porucznikiem Michałem Giergielem

WIADOMOŚCI – Srebrna Szkoła 2020 dla hrubieszowskiego Staszica