Staszic reprezentantem powiatu hrubieszowskiego w Zakopanem (ZDJĘCIA)

W uroczystych obchodach Święta Niepodległości z Zakopanem, uczestniczyła Starosta Aneta Karpiuk oraz delegacja Liceum Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

W dniach 9 – 12 listopada 2021 r. w Zakopanem odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uczestniczyła w nich pani Starosta Aneta Karpiuk z delegacją I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

10 listopada 2021 r. odbył się (już po raz 14) Ogólnopolski Konkurs “Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Przystąpiło do niego 17 szkół z powiatów współpracujących z Powiatem Tatrzańskim, tj.: Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Nowotarskiego, Hrubieszowskiego, Rawickiego, Wadowickiego oraz Miasta Sopot.

Reklamy

Powiat Hrubieszowski po raz pierwszy wziął udział w konkursie, którego temat w tym roku brzmiał: “Polacy, Którzy W 1920 r. Obronili Europę”. Reprezentowała go drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica w Hrubieszowie, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. Aleksandra Dziki, Klaudia Guluk i Ewa Makowska (pod opieką p. Elżbiety Dąbrowskiej) dzielnie brały udział w rywalizacji mającej nietypową formę konkursu otwartego z udziałem publiczności. Dziewczęta wywalczyły 4 miejsce. Zachwyciły wszystkich pięknym strojem ludowym Ziemi Hrubieszowskiej.

11 listopada 2021 r. pani Starosta i poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Staszica uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości: we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w złożeniu urny z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich pod Krzyżem na Krzeptówkach, w apelu poległych i salwie honorowej przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu w Zakopanem.

Uroczystości miały charakter niezwykle podniosły. Uświetniał je ceremoniał wojskowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich im. Gen. Bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza pod dowództwem Szefa Sztabu ppłk Marcina Duszy, a także reprezentacje pocztów sztandarowych i delegacje powiatów w strojach regionalnych.

Gospodarze zadbali, aby goście z zaprzyjaźnionych powiatów miło spędzili czas w uroczym Zakopanem. Była uroczysta kolacja z góralską kapelą Trebunie-Tutki, Aqua Park, Galeria Hasiora, Kręgle.

Dziękujemy Dyrektor HDK pani Grażynie Temporowicz. Dzięki Pani życzliwości nasze uczennice pięknie prezentowały strój Ziemi Hrubieszowskiej i promowały nasz region.

Dziękujemy pani Staroście Anecie Karpiuk za umożliwienie nam wyjazdu do Zakopanego, za wsparcie i mile wspólnie spędzony czas.

­

LO Staszic

Relacja telewizyjna:


(info i fot. LO Staszic, wideo: youtube.com / Telewizja Podhale)


Zobacz też:

Hrubieszów: Książka dla Rodaka – zbiórka dzieł literatury polskiej

Hrubieszów: Książka dla Rodaka – zbiórka dzieł literatury polskiej