Staszic: Sukces Julii Dąbrowskiej w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Uczennica hrubieszowskiego Staszica Julia Dąbrowska, uzyskała tytuł laureatki etapu okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Reklamy

 

2 marca na Wydziale Humanistycznym UMSC w Lublinie, odbył się etap okręgowy Olimpiady Języka Rosyjskiego, do którego przystąpiło 54 uczniów z województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Hrubieszowskiego Staszica reprezentowała Julia Dąbrowska, która zakwalifikowała się do tego etapu, pokonując wcześniej ponad 200 osób.

Tegoroczny test był bardzo trudny. Klucz do rozwiązania niemalże nie dawał szans na zdobycie maksymalnej ilości punktów. Pomimo tego Julka osiągnęła 17 lokatę i uzyskała tytuł finalisty.

Podsumowując zawody pani koordynator dr Teresa Giedz-Topolewska, napisała do nauczycieli: „Bardzo serdecznie wszystkim Państwu dziękuję za to, że mimo różnych przeciwności, wciąż Państwo mają zapał do pracy, potrafią wyszukać i wyszlifować takie diamenty, jakimi są Państwa uczniowie. Proszę w moim imieniu przekazać im również najserdeczniejsze gratulacje, podziękowania i życzenia wspaniałych sukcesów w przyszłości.”

Gratulujemy Julii!

 

Oprac.: N. Pawluk

Fot. ZS nr 2