Staszic trzeci w województwie

W sobotę, 18 maja br. na terenie lubelskiego ośrodka „Słoneczny Wrotków” odbył się wojewódzki etap XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Drużyna z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 2 zajęła III miejsce, wyprzedzając m.in. ratowników z USA.

Reklamy

Wiedza na temat udzielenia pierwszej pomocy przed przyjazdem służb ratowniczych może uratować zdrowie i życie osób poszkodowanych. Jak postępować w sytuacjach zagrożenia najlepiej wiedzą młodzi ratownicy z Zespołu Szkół nr 2, którzy zajęli III miejsce na wojewódzkim etapie XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W sobotę, 18 maja br. na terenie lubelskiego ośrodka „Słoneczny Wrotków” odbył się wojewódzki etap XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Do zmagań przystąpiło 11 drużyn, wśród których znalazła się m.in. drużyna z Kent State University ze Stanów Zjednoczonych.

Zadaniem każdego zespołu było przebycie trasy składającej się z pięciu stacji z pozorowanymi wypadkami i udzielenie pierwszej pomocy przed przybyciem służb ratowniczych. Na każdym stanowisku ratownicy byli oceniani przez instruktorów PCK.

Jak co roku, reprezentanci naszego regionu odnieśli sukces. Drużyna z Zespołu Szkół nr 2, w składzie: Przemek Mazurek, Michał Giergiel, Marcin Gajewski, Barbara Szwiec, Paula Lewicka oraz Katarzyna Kolenda, przygotowywana pod czujnym okiem prof. Roberta Harpeniuka, zajęła III miejsce.

– Nie tylko lekarze powinni znać się na udzielaniu pierwszej pomocy – tłumaczy jeden z ratowników. – Świadomość postępowania w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia jest niezwykle ważna i może się przydać w każdym momencie naszego życia. Dzięki tej wiedzy możemy uratować ludzi, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie.

 

Info i fot. ZS nr 2