Staszic: VI Spotkanie Lubelskiej Społeczności PaT

27 kwietnia kolejny raz grupa PaTPORT z hrubieszowskiego Staszica uczestniczyła w VI Spotkaniu Lubelskiej Społeczności Programu PaT „PaTrzmy na siebie sercem” zorganizowanym przez Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.

Reklamy

 

Młodzież mogła ponownie zobaczyć się i spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi z grup PaT: Chełm (organizatorzy), Frampol, Włodawa, Spiczyn, Ludwin, Lublin, Wilkołaz.

Hrubieszowska grupa PaTPORT przedstawiła scenkę profilaktyczną „Nie jesteś sam”, w której apelowała o niezamykaniu się ze swoimi problemami i szukaniu wsparcia, pomocy w sytuacjach trudnych dla młodych ludzi.

Reklamy

Mamy nadzieję, że uczestnictwo naszej grupy w VI spotkaniu Lubelskiej Społeczności PaT przyczyni się do „patrzenia na siebie właśnie sercem” zgodnie z odezwą Programu „Profilaktyka a TY – WOLNYM OD UZLEŻNIENIEŃ, PRZEMOCY O OBOJĘTNOŚCI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za wspólną zabawę i gościnność. Do szybkiego zobaczenia!

 

Zdjęcia:

http://staszic.pl/index.php/uroczystosci-wydarzenia/480-vi-spotkanie-lubelskiej-spolecznosci-pat

 

ZS nr 2


PaTPORT to najnowsze i najprostsze rozwiązanie organizacyjne dla osób zainteresowanych zainicjowaniem lub włączeniem już prowadzonych działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej do ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” realizowanego w kraju od 2006 roku.

Fundamentem społeczności PaT jest młodzieżowa grupa PaT z jej liderem. Grupa PaT może być utworzona na poziomie organizacyjnym jednostki samorządowej (gmina, miasto, powiat). Ze względu na lawinowo rosnące zainteresowanie dyrektorów szkół, Impresariat PaT w styczniu 2015 roku wprowadził nowe rozwiązanie organizacyjne, którym jest możliwość samodzielnego tworzenia PaTPORTÓW. Utworzenie młodzieżowej grupy PaT jest możliwe wyłącznie z bezpośrednim udziałem Impresariatu PaT. (źródło: policja.gov.pl)