Staszic w projekcie Wychować Człowieka Mądrego

Hrubieszowski Staszic znalazł się wśród 76 szkół i placówek wychowawczych z całego kraju, które zostały zakwalifikowane do projektu Wychować Człowieka Mądrego.

Reklamy

 

W dniu 5 grudnia br. na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie odbyło się podsumowanie projektu Wychować Człowieka Mądrego, realizowanego przez Towarzystwo Edukacji Otwartej, w okresie od listopada 2016 r. do grudnia 2018 r., w którym uczestniczyła dyrektor hrubieszowskiego Staszica – Alicja Borkowska.

Nasza szkoła znalazła się wśród 76 szkół  i placówek wychowawczych (w grupie 4 szkół publicznych z województwa lubelskiego) z całego kraju, które zostały zakwalifikowane do projektu.

W ramach przygotowań do pracy z młodzieżą metodą tutorską, grupa nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie wzięła udział w 64-godzinnym kursie tutorskim, składającym się z ośmiu 8-godzinnych modułów szkoleniowych oraz uczestniczyła w comiesięcznych superwizjach z opiekunem wdrażania tutoringu, panem Zdzisławem Hofmanem. Ponadto ww. nauczyciele od roku pracują z uczniami innowacyjną metodą.

Aktywne, stuprocentowe uczestnictwo w realizacji innowacji, przyniosło naszej szkole wymierny efekt w postaci zestawu multimedialnego złożonego z: laptopa, rzutnika, prezentera i głośnika bezprzewodowego.

Nowy sprzęt przyczyni się do wzbogacenia warsztatu pracy tutora i dalszej, efektywnej pracy z podopiecznymi.

 

Opracowała: Agnieszka Jamroż

Fot. ZS nr 2