Staszic w sejmie i Brukseli

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Staszica, Martyna Partyka i Edyta Wojda, zasiądą w ławach poselskich XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Reklamy

Dziewczęta zdobyły mandaty poselskie w wyniku ogólnopolskiej rekrutacji, w której brały udział dwuosobowe zespoły, współorganizowanej przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu z  Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Zdobycie mandatów poselskich przez Edytę i Martynę jest znaczącym osiągnięciem ze względu na dużą konkurencję i wysoki poziom prac uczestników. Posłanki będą reprezentować nie tylko szkołę, ale przede wszystkim Hrubieszów, powiat hrubieszowski oraz województwo lubelskie.

1 czerwca 2015 r. dziewczęta będą uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, podczas którego zostanie przegłosowana uchwała zawierająca postulaty związane z tematem przewodnim bieżącej sesji. Udział naszych uczennic w projekcie na pewno zaowocuje cennymi młodzieżowymi inicjatywami. Warto dodać, że w murach naszej szkoły (gimnazjum i liceum)  wyrosło już 12 posłanek i posłów, a udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży stał się tradycją oraz dobrą i skuteczną praktyką w kształtowaniu postaw obywatelskich.

To nie koniec sukcesów uczniów Staszica. 20 kwietnia odbył się finał konkursu „Twoje europejskie wyzwanie”, do którego zakwalifikowały się nasze  uczennice: Martyna Partyka, Katarzyna Tokarz i Edyta Wojda. Czy Polska jest gotowa na przyjęcie euro, a jeśli tak, to kiedy i na jakich warunkach? Dlaczego inwestycja w danej gminie zasługuje na unijną dotację? To zadania, z którymi musiała się zmierzyć młodzież z całego województwa lubelskiego. Nasze uczennice zostały najlepiej ocenione przez jury, uzyskując I miejsce. Zwycięzcy konkursu, którego organizatorem jest europoseł Krzysztof Hetman, pojadą na wycieczkę do Brukseli.

Dwa zespoły zostały przygotowane przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie – panią Edytę Wolańczuk.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!