Staszic we Lwowie

21 czerwca duża grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 (Staszic) odwiedziła Lwów – w okresie międzywojennym trzecie pod względem liczby ludności po Warszawie i Łódzi miasto Polski, jeden z głównych ośrodków nauki i kultury.

Reklamy


Z relacji uczestników wycieczki, jakich udzielili naszemu koledze z RTM Staszic, można stwierdzić, że wyjazd należy do udanych. Wszyscy polubili sympatycznego przewodnika, który z pasją opowiadał o historii najważniejszych zakątków.

Widzieliśmy Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, przepiękny gmach Opery Lwowskiej, zabytkową aptekę, Katedrę Łacińską, Katedrę Ormiańską, kamieniczki Starówki.

Nawet zła pogoda nie przeszkodziła w zwiedzaniu i podziwianiu tego pięknego miasta. Lekko zwarzone deszczem humory poprawiliśmy w «Lwowskiej pracowni czekolady», gdzie mogliśmy wypić naprawdę dobrą gorącą czekoladę, a także obserwować proces ręcznej produkcji słodyczy.

Dodatkowej radości dostarczyła nam podana w drodze powrotnej informacja o zwycięskim meczu Polska – Ukraina. Fotorelacją zajęła się Zuzia, która uwieczniła zabytki, ciekawe obiekty, oraz całą grupę, tworząc przy tym wspaniałą pamiątkę.

Po wrażeniach, jakich dostarczył nam pobyt na Ukrainie, jesteśmy pewni, że niedługo znów zawitamy do Lwowa.