Staszic wśród najlepszych szkół innowacyjnych

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie znalazło się wśród nagrodzonych placówek, podczas uroczystej gali podsumowującej Projekt Certyfikacji Szkół.

Reklamy

 

22 maja 2019 r. odbyła się w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie uroczysta gala podsumowująca Projekt Certyfikacji Szkół SZKOŁA INNOWACJI. Uczestniczyły w niej nagrodzone szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego.

Wśród nich znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Ze szkół w rejonie Delegatury Zamojskiej nagrodzone zostały też: I LO w Zamościu i LO im. ONZ w Biłgoraju.

Projektowi certyfikacji szkół patronował Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

Celem programu było wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Certyfikat, który otrzymał Staszic, dowodzi, że w klasztornych murach mieści się nowoczesna szkoła, która stara się podążać z duchem czasu.

 

(info i fot. ZS nr 2)