Staszic: X Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Natalia Pukaluk, uczennica pierwszej klasy liceum Staszica zakwalifikowała się do etapu finałowego X Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 04.04.2014r. w Białej Podlaskiej. Reprezentowała Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie na szczeblu wojewódzkim, zajmując piąte miejsce, co było ogromnym wyróżnieniem i sporym osiągnięciem.

Reklamy

Do etapu finałowego zakwalifikowało się ok 50 osób z całego województwa. O godz. 10:30 organizatorzy powitali wszystkich zgromadzonych w auli Studium Celnego. Po części oficjalnej rozpoczęły się prawdziwe zmagania. Uczniowie przystąpili po pisania testu.

Po 60 minutach uczniowie opuścili aulę i w napięciu oczekiwali na wyniki.

Warto było czekać! W dziesiątce finalistów zakwalifikowanych do etapu ustnego znalazła się Natalia. W części ustnej uczniowie odpowiadali na pytania komisji po wcześniejszym przeczytaniu tekstu przygotowanego przez komisję. Po zaprezentowaniu się wszystkich finalistów czekaliśmy na ostateczne wyniki.

5 miejsce Natalii Pukaluk w województwie to wielkie wyróżnienie.

Dyplom wyróżnienia, nagrody książkowe oraz inne gadżety wraz z serdecznymi gratulacjami organizatorów były wspaniałym zwieńczeniem jakże ciężkiego w zmaganiach dnia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Historia konkursu:

24.02.2014r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie szkolny etap X Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Organizatorami konkursu byli:

Polsko – Niemieckie Centrum Przedsiębiorczości w Białej PodlaskiejPodlaska Agencja Consultingowa RECTUS –WOCStowarzyszenie POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJPolskie Towarzystwo Ekonomiczne

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów naszej szkoły: Magdalena Kmiecik, Paweł Kowalski, Natalia Szymańska, Michał Jurkiewicz, Natalia Pukaluk, Nikole Paradowska (uczniowie Pani Katarzyny Dziumagi), Bartek Kamiński i Hubert Wróblewski (uczniowie Pani Urszuli Pasieki).

 

Katarzyna Dziumaga