Staszic: Zrozumieć autyzm

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ten wyjątkowy Dzień ma zwrócić naszą uwagę na potrzeby i trudności, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem każdego dnia.

Reklamy

 

Z tej okazji młodzież z kl. I E hrubieszowskiego Staszica, wraz z pedagog Jolantą Korneluk, uczestniczyła w warsztatach „Zrozumieć autyzm”, zorganizowanych przez specjalistów z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Hrubieszowie.

Podczas warsztatów młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej na temat cech charakteryzujących osoby z autyzmem, zrozumieć niektóre z zachowań tych osób, a przede wszystkim poznać sposób funkcjonowania ich zmysłów.

Jak autysta odczuwa świat? Młodzież ze Staszica mogła tego doświadczyć podczas inscenizowanych ćwiczeń. Przekonała się, jak osoby z autyzmem widzą, słyszą, odczuwają dotyk.

Uczniowie dzielili się na bieżąco swoimi wrażeniami, przyznali, że zadania nie należały do najłatwiejszych, ale były ciekawe. Udział w warsztatach pomógł uświadomić uczniom, że osoby z autyzmem żyją wśród nas i trzeba zrozumieć ich świat.

 

(info i fot. ZS nr 2)