Staszic: Zwycięzcy w Grze Miejskiej „Świata Opisanie Wiktora Zina”

17 maja 2017 roku, drużyna Liceum Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie zdobyła tytuł Zwycięzcy w Grze Miejskiej „Świata Opisanie Wiktora Zina”.

Reklamy

 

17 maja 2017 roku, drużyna Liceum Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, w składzie: Weronika Kozaczuk, Małgorzata Jędrusiak, Wiktoria Rybczyńska, Jacek Perechowski, Klaudia Żóraw pod opieką nauczyciela języka polskiego  –  Katarzyny Krotkiewicz, zdobyła tytuł Zwycięzcy w Grze Miejskiej „Świata Opisanie Wiktora Zina”.

Organizatorem Gry była Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, która w tym roku po raz 10 czciła pamięć o śmierci swojego Patrona.

Wiktor Zin urodził się 14 września 1925r. w Hrubieszowie, zmarł 17 maja 2007r. w Rzeszowie – wybitny architekt, rysownik, pracownik naukowy, profesor Politechniki Krakowskiej, generalny konserwator zabytków, prezes Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, autor programów telewizyjnych i radiowych, popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej. Honorowy obywatel miasta Hrubieszowa. Absolwent Gimnazjum i Liceum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie. 

W ramach uroczystości związanych z 10 rocznicą śmierci profesora Wiktora Zina, młodzież ze szkół powiatu hrubieszowskiego rywalizowała ze sobą w rozwiazywaniu zadań dotyczących życia, działalności naukowej i literackiej naszego wybitnego hrubieszowianina.

Gra została przeprowadzona na terenie miasta Hrubieszowa. Polegała na dotarciu do wyznaczonych przez organizatorów miejsc,  ścisłe związanych z życiem Profesora i udzieleniu odpowiedzi na trzy  postawione pytania.

Podsumowanie zmagań odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie. Liderzy ze Staszica otrzymali z rąk Starosty Hrubieszowskiego Pana Józefa Kuropatwy, dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie Pani Bogumiły Dragan-Szkodzińskiej oraz Państwa Izabeli i Szymona Zinów dyplom Zwycięzcy i pamiątkowe upominki.

Zdobycie I miejsca przez uczniów ZS nr 2 potwierdziło bardzo dobre ich przygotowanie i dużą wiedzę o znamienitym człowieku Ziemi Hrubieszowskiej.

Gratulujemy sukcesu.

 

źródło: ZS nr 2