Staszic: Żywa klasyka w Warszawie

25 kwietnia 2015 r. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego etapu III Międzynarodowego Konkursu Młodych Recytatorów „Żywa klasyka”. W finale wystąpiło 10 osób z różnych województw w tym dwie uczennice hrubieszowskiego Staszica – Aleksandra Wesołek i Anna Najczuk!

Reklamy


Warto dodać, że w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, który działa od listopada 1962 roku, dziewczyny były po raz pierwszy. W ośrodku, znajdującym się  przy ul. Belwederskiej 25, w centralnym rejonie Warszawy byliśmy już o ósmej rano.

W pierwszej części ośrodka zobaczyliśmy bogatą bibliotekę, wideotekę, salę koncertowo-wystawową. W drugiej części budynku, położonej obok wejścia do Konsulatu Federacji Rosyjskiej, zwiedziliśmy  wielką salę kinowo koncertową na 200 osób oraz sale, gdzie odbywają się kursy języka rosyjskiego.

Reklamy

Uczestnicy konkursu recytowali fragmenty utworów Nikołaja Gogola, Siergieja Michałkowa, Walentyny Osiejewej i innych znanych pisarzy rosyjskich. Jury konkursu składające się z sześciu osób podkreśliło bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich uczestników.

Nasze dziewczyny zostały wyróżnione przez panią Ludmiłę Szypielewicz przewodniczącą  jury (Prezes Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, prof. Uniwersytetu) za bardzo dobre przygotowanie, osobisty wdzięk i urodę. Do wygranej zabrakło bardzo niewiele. Wszyscy finaliści i ich nauczyciele otrzymali dyplomy i książki w języku rosyjskim – materiały edukacyjne.źródło i fot. ZS nr 2