Sto lat, sto lat KOCHANYM KOBIETOM!

Dnia 08.03.2011 rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Kobiet w Bursie Międzyszkolnej w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie.

Reklamy

Męska część społeczności bursowej przygotowała słodki poczęstunek dla wychowawczyń, pań pracujących w bursie oraz swych koleżanek. Częstując różnorodnymi ciastkami chłopcy wręczyli dziewczynom zaproszenia na przedstawienie.

Dnia 09.03.2011 wszyscy bursowicze wraz z wicedyrektor panią mgr Beatą Gołofit – Hawryluk, wychowawczyniami oraz gościem specjalnym panią mgr Urszulą Sitarz z zaciekawieniem zasiedli w świetlicy placówki, aby obejrzeć przygotowane przez chłopców przedstawienie pt. „Fenomen Kobiety – Opowieść o Czerwonym Kapturku”.

Wychowankowie z dużym zaangażowaniem, misternie krok po kroku, wykorzystując swą inwencję twórczą przygotowali obchody „Dnia Kobiet” w bursie. Artyści otrzymali gromkie, długie owacje, atmosfera dobrego humoru udzieliła się wszystkim na długo po przedstawieniu. Niespodzianką ze strony młodzieży był piękny tort przekazany na ręce wzruszonej pani wicedyrektor.

Obsada przedstawienia:
Narrator – Piotr Grossman
Czerwony Kapturek – Łukasz Buszta
Mama – Grzegorz Winnicki
Wilk – Jakub Antoniuk
Babcia – Konrad Karwacki
Gajowy – Rafał Sitarczuk
oprawa muzyczna – Rafał Kiszczyński.

Specjalne podziękowania dla zaprzyjaźnionej z bursą pani mgr Urszuli Sitarz – nauczycielowi ZS nr 1 w Hrubieszowie za wielkie serce i pomoc w przygotowaniach „Dnia Kobiet”.

***

Tekst: Katarzyna Naja
Foto: Bursa Międzyszkolna w Hrubieszowie