Stomatolog dziecięcy – pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna przebiec w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Konieczne jest zatem udanie się do gabinetu dentystycznego, w którym pracują specjaliści z dobrym podejściem do dzieci.

Reklamy

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna przebiec w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Konieczne jest zatem udanie się do gabinetu dentystycznego, w którym pracują specjaliści z dobrym podejściem do dzieci. Stomatolog dziecięcy podczas pierwszego spotkania porozmawia z dzieckiem oraz wytłumaczy mu, jak należy prawidłowo czyścić uzębienie.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę z dzieckiem do dentysty?

Rodzice w trosce o swoje pociechy, dbają już od pierwszego dnia życia dziecka o jego zdrowie. Kontrolne wizyty u pediatry, szczepienia bądź spotkania w gabinecie dentystycznym są zatem obowiązkowymi elementami dbania o prawidłowy rozwój dziecka. Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się najpóźniej w wieku 3 lat. Zęby mleczne zaczynają się pojawiać w jamie ustnej dziecka już od 3 miesiąca życia. W momencie, gdy wyrosły już wszystkie, konieczna jest konsultacja ich stanu ze specjalistą. Stomatolog dziecięcy Kraków powinien być obecny w życiu dziecka już na wczesnym etapie jego rozwoju. Okresowe wizyty kontrolne, nawet w momencie, w którym nie dzieje się nic niepokojącego, przyzwyczają młodego pacjenta do późniejszych wizyt w dorosłości. Bardzo często występuje sytuacja, w której dziecko kojarzy stomatologa z bólem i lękiem. Obecne jednak możliwości pozwalają na wykonanie wszelkich czynności w jamie ustnej praktycznie bezboleśnie. Jeżeli w młodym wieku dziecko zrozumie, że nie musi obawiać się wizyty w gabinecie stomatologicznym, w wieku dorosłym również chętnie korzystał będzie z pomocy dentysty.

Aparat ortodontyczny korygujący wadę zgryzu

W młodym wieku dziecka warto jest również udać się do ortodonty. Specjalizuje się on w leczeniu wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Nie każdy z nas od urodzenia posiada proste i piękne zęby, na szczęście możliwe jest praktycznie całkowite zniwelowanie krzywego ułożenia zębów, przy pomocy aparatu ortodontycznego. Aparaty ortodontyczne Kraków zakładane mogą być nie tylko u dzieci bądź młodzieży, ale również u osób dorosłych. Oczywiście najlepiej jest, gdy wada wykryta zostanie jak najwcześniej, wówczas leczenie może być krótsze i mniej skomplikowane. Aparat występuje w różnej formie, dlatego też dobierany jest indywidualnie do potrzeb, możliwości i preferencji pacjenta.

Dentysta Kraków oferuje zazwyczaj szereg usług skierowanych do pacjentów w każdym wieku. Zajmuje się leczeniem każdego typu, oferując pomoc w zakresie poprawy stanu naszych zębów. Zabiegi w zależności od skomplikowania różnią się między sobą ceną i długością wykonania, ważne jest zatem znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty.

(tekst i fot. mat. partnera)