Stop dopalaczom!

Policjanci po raz kolejny apelują do rodziców i wychowawców o zwrócenie szczególnej uwagi na pojawiający się wśród młodych ludzi problem zażywania substancji niewiadomego pochodzenia, które są niezwykle groźne dla zdrowia i życia. Tak zwane „dopalacze” są to substancje często nie poddane dokładnym badaniom, a ich skład może wywołać nieprzewidywalne reakcje organizmu.

Reklamy

 

W związku ze zwiększoną liczbą niepokojących sygnałów zażywania przez młodych ludzi substancji niewiadomego pochodzenia, które są niezwykle groźne dla ich życia i zdrowia, policjanci po raz kolejny apelują w szczególności do rodziców i wychowawców o zwrócenie uwagi na ten problem.

Tak zwane „dopalacze” są to substancje często nie poddane dokładnym badaniom, a ich skład może wywołać nieprzewidywalne reakcje organizmu.

Apelujemy do rodziców aby zwracali większą uwagę na to gdzie i w jakim towarzystwie przebywają ich pociechy. Bądźmy także czujni jakie strony internetowe przegląda nasze dziecko, czy też ewentualnie jakich zakupów dokonuje przez Internet.

Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia.  Niekiedy młodzi ludzie nie są świadomi zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki.

Dopalacze, podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje.

Używanie substancji uzależniających o niewiadomym składzie, dodatkowo w połączeniu np. z alkoholem wywołuje gwałtowne, nasilone reakcje, często nieodwracalne szkody zdrowotne a nawet może doprowadzić do śmierci.

 

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)