21 września 2023

Stowarzyszenie Młodych Hrubieszowian VIRITIM

22 marca 2011 r. oficjalnie powstało Stowarzyszenie Młodych Hrubieszowian „Viritim” założone przez mieszkańców ziemi hrubieszowskiej. SMH V jest organizacją tworzoną przez młodych i to głównie do tej grupy skierowana będzie działalność Stowarzyszenia.

Reklamy

SMH V jest organizacją non-profit, która zrzesza głównie studentów z Hrubieszowa i okolic. Podstawowym celem jest pomoc w rozwoju hrubieszowskiej młodzieży oraz propagowanie aktywności w życiu publicznym w lokalnym wymiarze.

Reklamy

Idea Stowarzyszenia zrodziła się w 2010 roku w głowach kilku młodych hrubieszowian. Obecnie liczy 15 członków – w większości studentów uczących się w Lublinie, Krakowie, Warszawie czy Białej Podlaskiej. Studiujących różne kierunki, posiadających różne zainteresowania – jednak emocjonalnie związanych z Hrubieszowszczyzną i chcących tu współtworzyć społeczeństwo obywatelskie.

Reklamy

Sąd Rejonowy Lublin – Wschód 22 marca 2011 r. wydał postanowienie o wpisie Stowarzyszenia Młodych Hrubieszowian „Viritim” do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000381283. Tym samym organizacja uzyskała osobowość prawną, a przez to możliwość występowania jako odrębny podmiot prawa. W skład zarządu SMH V wchodzą: Łukasz Iżowski, Paweł Pietrona, Piotr Perechowski, Alicja Galek oraz Justyna Pietrona.

***

Info:
SMH V