Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2psk zaprasza!

Od piątku do niedzieli w dniach 15-17 lipca 2016 r., na błoniach nad rzeką Huczwą odbędzie się II Święto Strzelca Konnego. Wydarzenie to obejmie Kwalifikację do Mistrzostw Polski Militari, a także pierwsze od wielu lat na terenie naszego miasta oficjalne sportowe zawody jeździeckie w prestiżowej dyscyplinie WKKW. Będzie to niesamowite wydarzenie – nie przegapcie! Na plakacie[pełny program imprezy.

Reklamy

 

II Święto Strzelca Konnego to ogólnopolska impreza kawaleryjska po raz drugi organizowana na Hrubieszowskich błoniach nad Huczwą. Głównymi punktami imprezy będą:

1. II Memoriał 2 Pułku Strzelców Konnych – ogólnopolskie zawody kawaleryjskie „Eliminacje Mistrzostw Polski Militari”;

2. Święto 2 Pułku Strzelców Konnych – Msza Św. z udziałem żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego i oddziałów kawalerii ochotniczej z całego kraju oraz Apel Pamięci;

3. Piknik militarny – wystawy współczesnego i historycznego uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia, pokazy dynamiczne żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego oraz konkurs władania bronią konno „II Memoriał mjr Michała Radzimińskiego”. W niedzielę 17 lipca 2016 r. odbędzie się przy okazji zawodów Piknik Kawaleryjski z udziałem 2 Pułku Rozpoznawczego, Straży Granicznej oraz formacji Kawalerii Ochotniczej.

 

Planowana jest wystawa historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy dynamiczne żołnierzy.

W sobotę wieczorem odbędzie się Święto Pułkowe 2 Pułku Strzelców Konnych – otwarta dla wszystkich uroczysta Msza Św. w kościele garnizonowym oraz Apel Pamięci.

To wydarzenie odbywać się będzie pod honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Udział w zawodach już zapowiedzieli zawodnicy z różnych regionów Polski, no i niesamowite konie!!!

 

Warto zaglądać na stronę:

Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)