Strażnicy Graniczni z Hrubieszowa zlikwidowali „mini wytwórnię papierosów”

Zlikwidowana nielegalna manufaktura do paczkowania papierosów oraz zatrzymanie osób zajmujących się procederem pakowania i rozprowadzania papierosów pochodzących z nielegalnej wytwórni, to efekty działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

 

W działaniach funkcjonariuszy NOSG z Placówki w Hrubieszowie, wspierali mundurowi z Wydziału Zabezpieczenia Działań i Wydziału Operacyjno-Śledczego NOSG oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas prowadzonych w ubiegłym tygodniu, na terenie województwa mazowieckiego  czynności, został zatrzymany 27 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten, był podejrzewany o nielegalną produkcję papierosów. Na miejscu, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono znaczne ilości papierosów różnych marek. Ujawnione papierosy znajdowały się w opakowaniach, których cechy wskazywały na ich pochodzenie z nielegalnej produkcji.

Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze SG, przeszukali również samochód należący do obywatela Ukrainy. W jego wnętrzu, ujawniono specjalistyczne urządzenie, które służyło do pakowania papierosów w paczki oraz kartony. Mundurowi obok nielegalnych wyrobów akcyzowych, zabezpieczyli również 18 tekturowych pudeł, zawierających znaczną ilość opakowań przeznaczonych do nielegalnego pakowania papierosów.

Do prowadzonej sprawy, zatrzymano również 50 – letniego ojca zatrzymanego wcześniej mężczyzny. Kontrola legalności pobytu cudzoziemca wykazała, iż  figuruje on jako osoba niepożądana na terytorium Polski.

Obaj zatrzymani mężczyźni, odpowiedzą teraz za szereg przestępstw karno–skarbowych w tym za produkcję i wprowadzanie do obrotu nielegalnych papierosów. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych obywateli Ukrainy czynności procesowych i administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

źródło i fot. Nadbużański Oddział SG