Strzyżów: Auto uderzyło w dom. Wydano zakaz użytkowania budynku [ZDJĘCIA]

Wczoraj rano Straż Pożarna została zawiadomiona o tym, że w Strzyżowie pojazd osobowy uderzył w ścianę budynku mieszkalnego.

Reklamy

– W dniu 19.02.2023 roku o godzinie 6:17 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego w ścianę budynku mieszkalnego – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej PSP. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony budynek mieszkalny, w który uderzył pojazd osobowy. Kierujący pojazdem oraz osoby przebywające w budynku nie odniosły obrażeń i nie zgłaszały potrzeby pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz w uszkodzonym budynku. Na miejsce zdarzenia został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po oględzinach wydał zakaz użytkowania budynku.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Reklamy

­

W działaniach udział brały: Policja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, JRG Hrubieszów oraz OSP Strzyżów – łącznie 10 strażaków. Interwencja trwała 3 godziny i 12 minut.

Straty powstałe na skutek zdarzenia wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.źródło i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, mł. asp. Kostrubiec Łukasz


Zobacz też:

Hrubieszów: Straż Pożarna w Staszicu [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Straż Pożarna w Staszicu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →