19 czerwca 2024

Studniówka Staszica

5 stycznia 2013 r. o godzinie 18:00 w hali HOSiR odbył‚a się™ studniówka tegorocznych maturzystów Staszica! Jak co roku, trybuny pomieściły ogromną… grupę™ gości – nauczycieli, rodziców, starszych i młodszych uczniów szkoły, mieszkań„ców Hrubieszowa i innych.

Reklamy

Tak duża liczba zebranych, naturalnie wzmożyła stres wśród trzecioklasistów. Dlatego też – w myśl Pani Grażyny Temporowicz – maturzyści rozpoczęli próbę™ poloneza już godzin™ wcześniej, aby pozbyć‡ się™ choć‡ ociupinkę™ negatywnych emocji! Niedługo potem miało miejsce oficjalne rozpoczęcie balu studniówkowego przez konferansjerów – Oskara Pysiewicza i Patrycję Tomaszewską.

Po ich przemówieniu, gł‚os zabrał‚ Ks. proboszcz Wiesław Oleszek z parafii śšw. Mikołaja, Pani Dyrektor Alicja Borkowska oraz Pan Starosta – Józef Kuropatwa. Wystąpienie zakończył‚o słynne zdanie Pani Dyrektor: „Poloneza czas zacząć‡!” , po czym oczom publiczności ukazał‚y się™ 53 pary tańczące w rytm muzyki!

Reklamy

Oczywiście nie zabrakło występu tancerzy z zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, którzy zaszczycili zebranych gości mazurem. Na parkiecie znaleźli się również nauczyciele, którzy prowadzeni przez uczniów zatańczyli walca.

Po części tanecznej rozpoczęła się część‡ artystyczna! Uczniowie przygotowali kabaret w konwencji meczu piłkarskiego. Zagrali w nim: Jakub Nowak, Jakub Jonak, Anna Fietko, Paulina Worożbit, Nina Łoś, Radek Łukasiewicz, Klaudia Lewandowska, Maciej Horszczaruk, Bartek Pokrywka. Oprawą… muzyczną… zajął‚ się Mateusz Piwko, a nad całością czuwał‚y Panie Joanna Lis i Agnieszka Jamroż! Całość zakończyło sentymentalne przemówienie i piosenka „Życie jest piękne” w wykonaniu Barbary Obszańskiej. Po takiej „uczcie dla duszy” należało zacząć zabawę, której nikt z uczniów na pewno nie zapomni!

Reklamy

Piękne kreacje pań oraz eleganckie garnitury panów wyróżniały się na parkiecie, który niewątpliwie był najpiękniejszą salą balową – bowiem pełną radości, uśmiechów i szczęścia!

 

Tekst i foto: ZS nr 2