Stypendia sportowe

Zgodnie z regulaminem, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie przydziela miesięczne stypendia sportowe dla młodych zawodników osiągających wyniki na poziomie klasy II i wyższej z klubów sportowych powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

W obecnej chwili takie uprawnienia zdobyło 19 osób z trzech klubów sportowych.

Wśród nich znajdujemy 6 dziewczyn. Najwięcej osób zostało zakwalifikowanych z Unii Hrubieszów – 10, w tym 7 z sekcji podnoszenia ciężarów i 3 lekkoatletyki (same dziewczyny !), 8 unihokeistów z UKS „Grześ” Hrubieszów i 1 tenisistka stołowa z UKS „Ogólniak” Hrubieszów.

Przypomnę, że kto osiągnął wyniki na poziomie II – klasy otrzymuje 100 zł. netto, I klasy – 200, Mistrzowskiej – 300 zł (w tym przedziale jest jedna osoba). Takie stypendium nie jest na zawsze, ponieważ należy systematycznie brać udział w zawodach na wysokim poziomie i stałym szkoleniu. Po pewnym okresie należy wyniki powtórzyć lub podnieść je na wyższy poziom, aby utrzymać stypendium.

Jeżeli w trakcie sezonu ktoś nowy osiągnie klasę sportową upoważniającą do pobierania stypendium, kluby sportowe składają do urzędu wnioski, które są rozpatrywane przez upoważnione osoby.

Niestety, starsi zawodnicy tego stypendium w/g obecnego regulaminu otrzymywać nie mogą, ale zarówno Oni jak i Ci, którzy są na liście oraz całkiem nowi mogą otrzymać wysokie nagrody finansowe za osiągnięcia na zawodach najwyższej klasy międzynarodowej czy ogólnopolskiej.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Rafał Fedaczyński ze względu na wiek stypendium już nie otrzyma, ale za udany występ na Igrzyskach Olimpijskich może otrzymać nagrodę.