Stypendystki Urzędu Wojewódzkiego

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość z okazji Wojewódzkich Dni Olimpijczyka. W trakcie spotkania 121 zawodników otrzymało nominacje stypendialne, w tym dwie zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów MKS „Unia” w Hrubieszowie.

Reklamy

Są to czołowe zawodniczki kraju i Europy w kategorii juniorek w roku 2007 – Sylwia Lalik startująca w kategorii wagowej do 48 kg i Ewa Mizdal kat. wag. 69 kg.

Stypendium otrzymała również była zawodniczka w chodzie sportowym Unii Hrubieszów, obecnie Żak Biała Podlaska – Joanna Koszałko. W ubiegłym roku brązowa medalistka OOM na dystansie 5000 m.

Podobno stypendium wreszcie zostało przyznane dla zawodnika, jedynego w historii klubu hrubieszowskiego posiadającego minimum olimpijskie w chodzie sportowym – Rafała Fedaczyńskiego, niestety nikt Go o tym wcześniej nie zawiadomił, więc podjął decyzję o zmianie barw klubowych.

Pełna lista 121 stypendystów i relacja z uroczystości była opublikowana w Kurierze Lubelskim w poniedziałek 5 maja 2008 r.

LubieHrubie gratuluje zawodniczkom i ich trenerom.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Sylwia Lalik została doceniona przez władze wojewódzkie.