Stypendystki z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie

Zgodnie z wolą śp. Pani Marii Stary-Rożańskiej, która była córką Zdzisława Starego, jednego z dyrektorów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie w latach 1936 – 1944, najzdolniejsi uczniowie szkoły, co semestr, otrzymują jednorazowe stypendium.

Reklamy

 

Po pierwszym semestrze trwającego roku szkolnego otrzymały je: Natalia Usowska – uczennica II Tc technikum, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i Kinga Kwiatkowska – uczennica klasy III b Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcąca się w zawodzie kucharz.

Komisja, zgodnie z regulaminem, bierze pod uwagę wyniki w nauce, frekwencję ocenę z zachowania i sukcesy w różnego rodzaju konkursach.

Natalia Usowska uzyskała wysoką średnią ocen – 4.85, wzorowe zachowanie, a dodatkowo została nagrodzona w Powiatowym Konkursie Poetyckim „Magia Słowa” organizowanym przez Gminną Biblioteką Publiczną w Werbkowicach.

Kinga Kwiatkowska, oprócz dobrej średniej ocen – 4.22, bardzo dobrej oceny z zachowania, ma na swoim koncie również IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w podnoszeniu ciężarów i II miejsce (drużynowo) w Turnieju Nadziei Olimpijskich. 

– To bardzo zdolne, pracowite, kulturalne uczennice, które cieszą się sympatią wśród rówieśników i nauczycieli. Cieszymy się, że zostały docenione – zgodnie twierdzą Ich wychowawcy: Magdalena Jędruszczak i Daniel Buchowiecki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Info: ZS nr 1 w Hrubieszowie

Foto: Archiwum prywatne uczennic