Sukces Kingi Panasiewicz ze Staszica

Uczennica klasy II a Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica w ZS nr 2 – Kinga Panasiewicz zakwalifikowała się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców Explory. 24 stycznia wzięła udział w Regionalnym Festiwalu Młodych Naukowców, który odbył się w Warszawie, w Centrum Przedsiębiorczości.

Reklamy

Festiwal Młodych Naukowców Explory to święto polskiej nauki i miejsce spotkania młodych odkrywców z naukowcami, przedstawicielami biznesu oraz twórcami nowych technologii. Ideą Festiwalu E(x)plory jest wspieranie młodych polskich naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych i ich promocji na arenie międzynarodowej. Festiwal obejmuje projekty naukowe z dziedziny nauk przyrodniczych, technicznych, medycznych, społecznych oraz ekonomicznych.

Nasz Młody Naukowiec przygotował pracę badawczą w kategorii medycyna i ochrona zdrowia, zajmując się problemem z zakresu neurologii. Jury doceniło jej badania, przyznając akredytację na finał, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Kinga jest uczennicą pani Marty Krupy.

Będziemy kibicować i trzymać kciuki za kolejny sukces.