Sukces uczennic Trójki w Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

4 marca br. w Gimnazjum nr 1 w Zamościu odbyły się eliminacje diecezjalne Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Wzięły w nich udział uczennice klasy drugiej naszego gimnazjum: Klaudia Gorzelnicka, Adriana Czerw i Alicja Perehubka.

Reklamy

Nasze dziewczyny dzielnie się spisały rozwiązując test poświęcony życiu Św. Maksymiliana Kolbe i osiągnęły sukces: Klaudia Gorzelnicka zajęła pierwsze miejsce, Alicja Perehubka trzecie, tym samym znalazły się w trzyosobowej grupie, reprezentującej diecezję zamojsko lubaczowską w finale, który odbędzie w Siedlcach.

W II etapie uczestniczyło 22 gimnazjalistów. Przygotowując się do olimpiady musieli zapoznać się z książką „Ojciec Kolbe” Marii Kączkowskiej (wydanie VI, rok 2009) oraz z Ewangelią wg św. Mateusza, bez wstępu i przypisów (Biblia Tysiąclecia wydanie V).

Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie w roku szkolnym 2013/14 organizowana jest już po raz ósmy. Ma na celu przybliżenie młodemu pokoleniu wyjątkowej osoby, symbolu ofiar nazizmu oraz patrona trudnych czasów. Organizatorami olimpiady jest Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Ojcowie Franciszkanie z Zamościa dla wszystkich uczestników olimpiady na szczeblu diecezjalnym planują dodatkową niespodziankę, wycieczkę do Niepokalanowa.

Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych.


Marzanna Bednarczuk (ZSM nr 3)