Sukces zespołu Hubal na festiwalu w Krakowie!

Hrubieszowski zespół wokalny „Hubal” otrzymał 3 nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, którego finał odbył się w Krakowie.

Reklamy

 

W dniach 4 – 17 listopada 2019 roku, Muzeum Armii Krajowej im. Gen.Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Kino Kijów w Krakowie, Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie i Instytut Pamięci Narodowej, już po raz czwarty, zorganizowali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Festiwal składał się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.

Eliminacje w tym roku odbywały się aż w 10 miastach w Polsce oraz w Grodnie i Wilnie. Wzięło w nich udział ponad 2 tysiące uczestników. Do gali finałowej w Krakowie zakwalifikował się zespół Hubal z Hrubieszowa, którego występ zdobył na tyle duże uznanie wśród jurorów, że postanowili przyznać mu 3 miejsce w kategorii chóry!

W skład jury festiwalu weszli: dr Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie, Joanna Święszek – Filharmonia Krakowska, dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, Filharmonia Krakowska, dr Robert Zapart – pełnomocnik w Polsce Fundacji AK w Londynie, Mateusz Prendota – Prezes Stowarzyszenia Passionart.

Finał IV edycji odbył się 17 listopada, a jego zwieńczeniem było rozdanie nagród i koncert galowy, który odbył się 17 listopada 2019, w Kinie Kijów.

 

***

 

Zespół „Hubal” wyraża serdeczne podziękowania dla sponsorów wyjazdu, którymi byli: Agencja Bruno, OKNED Edyta Pakuła, Andrzej Jączek, WERBET Ryszard Czajkowski, PROFILBUD Sławomir Maćkowski, DACHY – KALBARCZYK Andrzej Kalbarczyk, WIST Krzysztof Drączkowski, Kancelaria Notarialna Stanisław Mielniczuk, ARS Skrzypa Antoni, Gabinet Weterynaryjny Sylwia i Maciej Adamus, DEALER Krzysztof Krasnowski, BEST CAR Krzysztof Kubiak, Warsztat Mechaniczny ZEUS Adam Zdzienicki, Michał Miścior. Partnerem medialnym był portal lubiehrubie.pl.

Podziękowania dla pozostałych sponsorów i osób, które udzieliły wsparcia, a nie chciały, aby ich nazwiska zostały wymienione.

 

Więcej informacji na oficjalnym profilu Zespołu „Hubal” >>

 

fot. Agencja Bruno