Sukcesy literackie uczennic Gimnazjum nr 3

Kamila Franke i Paula Słupna z Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie w roku szkolnym 2007/2008 osiągnęły znaczne sukcesy w konkursach literackich na etapie międzyszkolnym i ogólnopolskim.

Reklamy

Kamila, uczennica klasy III „a”, otrzymała tytuł laureata w Konkursie Literackim „Debiut”, organizowanym przez Zamojski Dom Kultury”. W XXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej – Słupsk 2008 otrzymała wyróżnienie za pracę: „Pluszak na szczęście”.

Reklamy

Paula Słupna z klasy I „c” została również laureatką w tej edycji konkursu. Napisała pracę: „Stworzę nam historię”. Wyróżniono ją także w kategorii poezja, za wiersz : „Tatusiu, przyjdź do mnie…, Spotkanie”.

Paula znalazła się również w gronie wyróżnionych w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Dzieci w Poznaniu. Nagrodzono ją za wiersz .: „Myślicie , że…”. Wyróżnienie otrzymała także za pracę „Jan Paweł II – obrońca godności człowieka”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie.

Przez cały rok uczennice pracowały pod kierunkiem swoich nauczycieli. Kamilę Franke przygotowywała pani Marzena Jędruszczak, Paulę Słupną – pani Jadwiga Mazur i Marta Słupna.

Uczennicom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gimnazjum nr 3