Sukcesy uczniów hrubieszowskiej Trójki w ogólnopolskim konkursie Eko-Planeta

4 marca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta.

Reklamy

 

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, a konkurs był przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o przyrodzie naszego kraju i problematyki ochrony środowiska, a także propagowanie osiągnięć związanych z ekologią i przyrodą Polski.

 

Oto wyniki konkursu w kategorii test:

Laureat wyróżnienia krajowego – Julia Ptak (35 punktów)

Bardzo dobry wynik otrzymali:

Maria Chwedczuk (33 punkty)

Szymon Hapoński (32 punkty)

Filip Szymański (31 punktów)

Zuzanna Wolanin (30 punktów)

Aleksandra Słotwińska (30 punktów)

 

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Trójki zostali również nagrodzeni w kategorii prace albumowe na temat „Świat owadów – piękny i nieznany”.

Prace albumowe przygotowało 5 uczniów. Prace były nie lada wyzwaniem, dotyczyły bowiem szerokiej wiedzy z zakresu różnorodności świata owadów. Wymagały od uczestników połączenia zdobytej wiedzy z inwencją twórczą, pomysłowością i kreatywnością.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymali – Jakub Sowa i Zuzanna Wolanin.

 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Justyna Marcych.

 

info: SP nr 3