Super aplikacje pomocne w nauce angielskiego…

Języka angielskiego najczęściej zaczyna się uczyć w szkole, po jej skończeniu nie zawsze jego znajomość jest na zadowalającym pozwalającym na swobodne porozumiewanie się poziomie. Obecnie większość osób posiada mocno smartfony, na które można wgrywać różnego typu aplikacje. Oprogramowanie do nauki języka angielskiego jest dostępne w wersji płatnej jak i za darmo. Dzięki aplikacjom języka angielskiego można teraz uczyć się praktycznie wszędzie. Do nauki wystarczy smartfon wraz z zainstalowaną aplikacją do nauki. Tego typu aplikacji jest bardzo dużo, w poniższym zestawieniu znajdą się aplikacje do nauki języka angielskiego dostępne w wersji darmowej.

Reklamy

 

Pierwsza z proponowanych aplikacji to Duolingo. Jest to idealna aplikacja dla tych, którzy rozpoczynają naukę języka angielskiego, lub dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć język angielski od podstaw. Jest to niezwykle proste i czytelne oprogramowanie. System nauki jest podzielony na rozdziały, a te z kolei na lekcje. Jeden rozdział zajmuje zazwyczaj kilka lekcji, natomiast lekcje są dość krótkie. Rozpoczynając swoją przygodę z aplikacją Duolingo należy określić czy rozpoczyna się naukę od podstaw, czy też kontynuuje się naukę języka angielskiego. Jeśli wybierzesz opcję kontynuacji to zostaniesz automatycznie przekierowany do specjalnego testu, który pozwoli określić poziom posiadanej wiedzy językowej. Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób bardziej zaawansowanych w nauce, gdyż poziom wiadomości może okazać się dla nich niewystarczający.


Wśród licznych zalet tej aplikacji można wymienić takie jak:

– konieczność opanowania jednego tematu, aby pokazała się możliwość przejścia do następnego

– rozbudowany system powtórek

-lekcje podzielone tematycznie

– dostępność na smartfony z oprogramowaniem Android, oraz iOS, a także na komputery

Jedną z głównych wad Duolingo jest konieczność stałego połączenia z siecią internetową.

Kolejna ciekawa aplikacja do nauki języka angielskiego to Trener słówek i jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest on w głównej mierze do uczenia się nowych słówek. Aplikacja jest darmowa i dostępna na Android, oraz iOS. Zalety tej aplikacji to:

– dostęp do sieci internetowej niezbędny tylko w momencie pobierania konkretnego modułu

— bardzo szeroki wybór słówek, powtarzania słówek w kolejnych lekcjach

Jeżeli chodzi o wady, to wśród użytkowników tej aplikacji najczęściej wymieniane są takie jak niezbyt przejrzysty interfejs, oraz czcionka o niewielkim rozmiarze.

 

Ciekawą aplikacją jest English Conwersation Practice, dzięki której można nagrywać samego siebie, oraz brać udział w konwersacji. Aplikacja ta ma na celu pomoc w barierze związanej z wypowiadaniem się. Wszystkie lekcje podzielone są według tematów. Jest to świetne rozwiązanie, dla uczących się, którzy mają problemy ze znalezieniem drugiej osoby do konwersacji. Aplikacja zawiera około 200 rozmówek w języku angielskim, quizy, ćwiczenia pomagające w nauce rozumienia, specjalne narzędzie do nagrywania rozmów.

 

Aplikacją, do której użytkowanie nie jest potrzebny stały dostęp do sieci internetowej jest aplikacja „Ucz się języka”. Program może być używany w charakterze słownika, lub też, jako narzędzie do nauki, w którym zaznaczyć można już przerobiony materiał. Niewątpliwą zaletą tej aplikacji jest bardzo szeroki zasób słówek, przy każdym słowie w nawiasie jest zaznaczona jego wymowa w języku polskim. Aplikacja posiada użyteczne moduły takie jak: odmiana czasowników, lista czasowników nieregularnych, idiomy, najbardziej przydatne zwroty, nazwy skrótów, ciekawostki językowe. Dobrze ocenianą opcją w tej aplikacja jest słówko dnia, czyli codziennie otrzymywany push. Program posiada dobrze czytelny interfejs.

 

Dla tych, którzy poziom znajomości języka angielskiego mają opanowany na poziomie zaawansowanym, lub na poziomie zaawansowanym wyższym przeznaczone jest oprogramowanie na Androida English Grammar Test. Aplikacja uczy gramatyki poprzez specjalne testy. Dostępne testy podzielone są na dwie kategorie: testy mieszane, oraz testy tematyczne. Testy zawierają albo 10, albo 20 pytań z czterema możliwościami odpowiedzi. Zalety tej aplikacji to skuteczność w nauce gramatyki na wyższym poziomie, czytelny interfejs, nie ma konieczności połączenia z siecią Internet.

 

Wiele ciekawych aplikacji poznacie na blogu Sprachcaffe.com

 

Jeśli chcesz nauczyć się praktycznych zwrotów po angielsku potrzebnych w konkretnych sytuacjach to sięgnij po aplikacją Talk English Standard dostępną na Android, oraz iOS. Lekcje są podzielone na konkretne tematy i zawierają sytuacje z życia, na przykład rozmowa podczas wypożyczenia auta, podczas rezerwowania biletu autobusowego. Wadą tej aplikacji jest zbyt mała przejrzystość lekcji.

Dość znana aplikacją jest SuperMemo, co prawda nie jest to aplikacja będąca za darmo, ale zupełnie bezpłatnie można pobrać niektóre lekcje w wersji demo. Również w wersji demonstracyjnej dostępny jest moduł do nauki słówek i do nauki gramatyki. Lekcje dostępne na tej aplikacji są starannie przygotowane. Korzystając z oprogramowania ma się dostęp do czytelnego systemu powtórek. Zaletą jest czytelny panel sterowania, a także możliwość nauki innych języków.

Darmowa aplikacją dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych uczniów jest aplikacja English Idioms and phrases. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy znają gramatykę i chcieliby wypowiadać się w sposób swobodny. Aplikacja umożliwia poznanie potocznych i popularnych zwrotów frazeologicznych. Oprogramowanie jest dostępne wyłącznie w języku angielskim na iOS i Android.

Aplikacji do nauki języka angielskiego jest dużo więcej, warto wypróbowywać różne rozwiązania tak, aby odszukać program najbardziej odpowiadający potrzebom. Wszystkie z przedstawionych powyżej aplikacji są ciekawe, darmowe i dające sporo możliwości na skuteczną, samodzielną naukę języka angielskiego.

 

Autor: preply.com, 2017

fot. mat. sponsora