Super chemia! Uczniowie Dwójki na pokazach chemicznych w Lublinie

Dnia 2 marca 2015 roku uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie ponownie odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w praktycznych pokazach chemicznych.

Reklamy

 

Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych i naukowych wśród uczniów w różnym wieku. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego oraz konstruktywnego dociekania założonych teorii, a więc samodzielnego rozumowania i działania.

Podczas pokazów przeprowadzane są najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole a czasem zainteresują młodych ludzi do tego stopnia, że wiążą oni swoją dalszą drogę naukową z kierunkami przyrodniczymi.

Młodzież gimnazjum ZSM nr2 w Hrubieszowie corocznie lub nawet częściej uczestniczy w takich spotkaniach, w ramach wyjazdów cyklicznych, zgodnie z dewizą:

„Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami”

 

 

Uczestnicy Pokazów Chemicznych UMCS w Lublinie: Gimnazjaliści ZSM Nr 2 w Hrubieszowie
Organizator: nauczycielka chemii p.Agnieszka Ślażyńska
Opiekun i przewodnik p. Robert Bas