Suszarki kieszeniowe do rąk – zalety, montaż, specyfikacje

W ostatnich latach suszarki kieszeniowe zaczęły się robić coraz bardziej popularne. Czy jednak nie są tylko kolejnym nie do końca załatwiającym problem rozwiązaniem do suszenia rąk? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto inwestować w suszarki kieszeniowe oraz pokażemy jak powinien przebiegać montaż takiej suszarki.

Reklamy

 

Wady i zalety suszarek kieszeniowych

Suszarki do rąk często nie spełniają naszych oczekiwań i zamiast szybkiego i skutecznego suszenia rąk, serwują nam pół minuty nie do końca udanego spektaklu, który sami wolimy zakończyć wytarciem dłoni w spodnie. Nic więc dziwnego, że do tematu suszarek do rąk podchodzi się dość sceptycznie. Z drugiej strony, ten kto się zetknął z nowoczesnymi suszarkami kieszeniowymi wie, że suszenie rąk może być skuteczne i szybkie. Podstawową różnicą między suszarkami kieszeniowymi a resztą suszarek, jest sposób osuszania dłoni. Suszarki kieszeniowe nie używają dużej ilości gorącego powietrza, aby woda z naszych dłoni wyparowała, ale tą wodę ściągają poprzez wąski i silny prąd powietrza z obu stron rąk; w ten sposób suszenie przebiega szybko i nie potrzeba do niego dużej ilości prądu. Suszenie rąk w przypadku suszarek kieszeniowych nie trwa dłużej niż 15 sekund, czyli o połowę krócej niż zazwyczaj, a najlepsze suszarki skracają ten czas jeszcze o połowę. Kolejną zaletą suszarek kieszeniowych jest energooszczędność; te suszarki pobierają nawet o połowę mniej prądu inne, a jeśli wyłączymy grzałkę w danej suszarce to obniżamy jej pobór mocy jeszcze o połowę, co czyni ją niezwykle ekonomiczną suszarką. Ważną kwestią jest też higiena w toaletach, a tak się składa, że wszystkie suszarki do rąk kieszeniowe działają bezdotykowo. Jeśli chodzi o wady suszarek kieszeniowych to próżno ich szukać, choć dla niektórych mogą się one wydać zbyt duże, a w toaletach z gipsowymi ścianami może być problem z montażem. Suszarki kieszeniowe są niestety kilka razy droższe od reszty suszarek, ale w świetle wszystkich korzyści jakie uzyskamy przez długi czas ich użytkowania, warto zapłacić taką cenę. 

Jak zamontować suszarkę do rąk kieszeniową?

Montaż suszarek kieszeniowych wcale nie jest trudny, o ile wiemy jak się do niego przygotować i jak go przeprowadzić. Aby ułatwić to zadanie wszystkim, którzy będę musieli zmierzyć się z tym problemem, prezentujemy krótki materiał filmowy, który jest nieocenioną pomocą przy montażu suszarek kieszeniowych. 

Montaż suszarki kieszeniowej na przykładzie Faneco MONSUN

 

Ryszard Kurek

Ole.pl

 

fot. mat. sponsora