Świadczenie pomocy prawnej

W każdym państwie uregulowane jest prawo wedle którego powinno żyć społeczeństwo. Wszelkie łamanie poszczególnych praw jest karane według ustalonych wcześniej zasad. Z racji tego, że w życiu spotykamy się z różnymi problemami związanymi z prawem czasami potrzebujemy fachowej porady.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Mowa tutaj o pomocy osoby, jaka poświęciła swoją edukację na studiowania prawa i zdobywając zawód radca prawny posiada kompetencje, aby pomagać w takich problemach. Warto jednak zaznaczyć, że wiele osób myli pomoc prawną z pomocą adwokacką, a wbrew pozorom te dwa zawody znacznie się od siebie różnią. Niestety radca prawny nie może występować jako obrońca danej osoby w sprawach karnych czy karnoskarbowych. Po prostu nie ma takich kompetencji. Może jednak świadczyć usługi prawnicze, które opierają się na udzielaniu porad, sporządzaniu opinii, przygotowywaniu projektów aktów prawnych, oraz występowaniu przed sądami czy urzędami.

Problem o podłożu prawnym

Osoby, które świadomie lub nieświadomie przyczyniły się do tego, iż mają problem z prawem mogą zatem przyjść do prawnika i opisując sytuację z jaką się brykają poprosić o poradę. Podobnie jak w przypadku usług adwokata, również u prawnika powinniśmy wykazać się szczerością w opisie sytuacji, ponieważ tylko wtedy istnieje możliwość fachowej pomocy. Prawnik weźmie pod uwagę zarówno problem klienta, jak też sytuację drugiej strony i udzieli informacji, co powinniśmy w danej sytuacji zrobić. Jeśli zachodzi taka potrzeba pomoże w przygotowaniu dokumentów i wyjaśni wszystko, co może w związku z tą sprawą się wydarzyć. Klient zazwyczaj jest spokojniejszy, ponieważ uzyskał poradę prawnika, który jest w obowiązku być szczerym i nie koloryzować jeśli sytuacja naprawdę okazuje się być poważna.

Wybór radcy prawnego

Podobnie jak w przypadku adwokata wybór radcy prawnego opiera się na jego renomie. Zazwyczaj korzystamy z opinii znajomych lub w oparciu o wystawiane opinie w sieci. Musimy wiedzieć, że jak w każdym innym zawodzie istotne okazuje się być to jakim poważaniem cieszy się dany radca. Klienci korzystający z usług różnych prawników mają porównanie i bardzo dobrze wiedzą o tym, iż nie wszyscy są tak samo zaangażowani w sprawy klienta. Niemniej toruński prawnik cieszy się dobrą opinią, a jego profesjonalizm został doceniony niejednokrotnie. W związku z powyższym dokonując wyboru warto zastanowić się nad tym kogo prosimy o poradę, aby nasz problem, który spędza nam sen z powiek i stresuje szybko został zażegnany. Czasami wystarczy kilka porad racy prawnego, aby uporać się z czymś, co utrudniało nam normalne funkcjonowanie przez długi czas.

źródło: http://brodniccy.pl/

 

fot. materiał sponsora