Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Jedynce

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie tego dnia, to pozytywne działania podejmowane dla promowania idei pokoju na świecie, poprzez okazywanie przyjaznych emocji w najbliższym otoczeniu.

Reklamy


To także święto mediatorów rówieśniczych, przebiegające pod hasłemUśmiechnij się i bądź uprzejmy – daj sygnał życzliwości.

W obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie. Tego dnia nie zabrakło pozytywnych życzeń i pozdrowień, które można było zamieścić na specjalnych tablicach. W szkole pojawiły się gazetki i dekoracje, promujące życzliwość na co dzień.

Mediatorzy rówieśniczy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili najmłodszych uczniów z grupy „0”, świetlicy szkolnej, klasy Ia, Ib, Ic oraz IIIc. Odbyło się czytanie książeczek o emocjach, rozmowy o tym jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim jak być koleżeńskim, uprzejmym i życzliwym. Dzieci otrzymały wesołe naklejki, zaś wszyscy uczestnicy dzisiejszego święta otrzymali pamiątkowe plakietki przygotowane przez mediatorów.

W organizację obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zaangażowali się członkowie Szkolnego Klubu Mediatora oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.

 

Tekst i fot.: SP nr 1