18 lipca 2024

Świerszczów: Autokar utknął na poboczu w zaspie – potrzebny był dźwig [ZDJĘCIA]

Dziś, w Świerszczowie, autokar zjechał na pobocze i utknął w zaspie śniegu. Do jego wyciągnięcia niezbędne było użycie dźwigu.

Reklamy

– W dniu 15 grudnia 2022 roku o godzinie 7:34 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o autokarze, który zjechał na pobocze drogi w miejscowości Świerszczów – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KPPSP w Hrubieszowie. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali autobus w zaspie śniegu, blokujący częściowo jeden pas drogi. Pasażerowie przed przybyciem straży pożarnej opuścili pojazd o własnych siłach i odjechali w dalszą podróż autokarem zastępczym. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz wspomaganiu pomocy drogowej podczas wyciągania pojazdu na drogę.

Do postawienia autokaru na drodze użyto dźwigu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Reklamy

­

W działaniach na miejscu udział brały: Policja, 2 jednostki JRG Hrubieszów – łącznie 7 strażaków. Straty oszacowano na około 5 tys. złotych. Interwencja trwała 4 godziny i 10 minut.

Reklamy

­

źródło i fot. KPPSP Hrubieszów / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. mł. asp. Maciej Spisacki


Zobacz też:

Hrubieszów: Otwarcie oddziału intensywnej terapii [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Otwarcie oddziału intensywnej terapii [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →