Święto Drzewa – Las czeka na Was

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniu 22 października 2008 roku na terenie Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie przeprowadzono akcję sadzenia drzew, w związku z przystąpieniem do VI edycji programu edukacyjno – ekologicznego „ŚWIĘTO DRZEWA” promowanego przez Klub Gaja.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Strzelce w Maziarni przedszkole otrzymało sadzonki różnych gatunków drzew. W akcję bardzo licznie włączyli się rodzice, dzieci i personel przedszkola. Wszyscy obecni byli bardzo zaangażowani w akcję. Dla dzieci było to nowe doświadczenie i z pewnością na długi czas pozostanie w ich pamięci.

Reklamy

***

Las czeka na nas

W dniu 27 października 2008 roku, jako kontynuacja obchodów „ŚWIĘTA DRZEWA” W Miejskim Przedszkolu nr 3 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z leśnikiem i impreza pod hasłem „LAS CZEKA NA WAS”.

Pan leśniczy z Nadleśnictwa Strzelce w Maziarni opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Zwrócił uwagę na piękno naszych lasów, na problem ich zaśmiecania. Opowiedział o jego mieszkańcach i trybie ich życia.

Potem wszystkie dzieci, wychowawczynie i pani dyrektor wybrały się w podróż do Bajkowego Lasu. Wszyscy podczas wspólnych zabaw, konkursów mieli okazję poznać bajki, ich bohaterów. A przede wszystkim mieli możliwość wspaniałej zabawy wśród swoich rówieśników.

tekst i foto
Przedszkole nr 3

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-12-03