Święto Matematyki w Gimnazjum nr 3

27 marca 2008 roku odbyła się czwarta edycja Święta Matematyki w Gimnazjum nr 3 pod hasłem „Matematyka na wesoło i na serio”.

Reklamy

Celem zabawy jest propagowanie wiedzy matematycznej, poprzez ukazanie różnych zastosowań i możliwości tej dziedziny. Rozpoczęliśmy międzynarodowym konkursem „Kangur matematyczny”. Następnie odbyły się mniej poważne zawody z podtekstem matematycznym. Wzięły w nich udział sześcioosobowe zespoły z jedenastu klas.

***

Konkurs literacki „Skojarzenia matematyczne” polegał na ułożeniu wierszowanego tekstu skierowanego do bliskiej osoby, w którym pojawiają się pojęcia matematyczne. Oceniana była ilość zastosowanych pojęć, poprawność językowa i ortograficzna.

Komisja wyróżniła prace:
I miejsce – Anna Kapica, Ada Miazga kl. IIId
II miejsce – Monika Czajkowska, Marcin Panasiewicz kl. IId
III miejsce – Maja Szkalej, Katarzyna Kolenda kl. IIa
IV miejsce – Mariola Turewicz, Agnieszka Michalewska kl. IIIc
V miejsce – Sylwia Jaskorska, Magda Harasymiuk kl. IIIb

***

Konkurs plastyczny „Symetria” polegał na wykonaniu pracy zawierającej figury osiowo – symetryczne tworzące ozdobny ornament. Oceniana była zgodność z tematem i wrażenia estetyczne.

Komisja wyróżniła prace:
I miejsce – Kamila Franke, Maciej Kuśmierek kl. IIIa
II miejsce – Aleksandra Nazar , Magdalena Rudzińska kl. IId
III miejsce – Marlena Lipnicka, Agnieszka Buchowiecka kl. IIId
IV miejsce – Adam Mazur, Weronika Kawarska kl. IIIc
V miejsce – Marta Skrzyńska, Łukasz Łyszczak kl. IIc

***

Konkurs „Łamigłówki matematyczne” polegał na rozwiązaniu jak największej ilości zagadek, szarad, krzyżówek, zadań logicznych w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na pracy w drużynach klasowych, drugi to rozwiązywanie krzyżówki w obecności publiczności.

Największą ilość punktów po dwóch etapach zdobyli:
I miejsce – Kalina Zając, Dawid Kocieł kl. IIId
II miejsce – Aleksandra Szczęk, Joanna Pomazanka kl. IIIc
III miejsce – Piotr Kachniarz, Łukasz Panasiewicz kl. IIIa
IV miejsce – Katarzyna Koszałko, Ewelina Borys kl. IIIb

***

Udział w poszczególnych konkursach i zdobyte przez uczniów miejsca były punktowane. Ich suma decydowała o zdobyciu dla klasy przechodniego pucharu „Alfy i Omegi”. Największą ilość punktów w klasyfikacji pucharowej zdobył zespół klasy IIId.

***

Na zakończenie pani wicedyrektor Marzanna Bednarczuk wręczyła zdobywcom pierwszych miejsc pamiątkowe dyplomy, a drużynie klasy IIId – puchar. Odbyła się prezentacja wyróżnionych prac.

***

Organizatorzy: Lilla Mystowska i Janusz Hołownicki dziękują kolegom pracującym w komisjach konkursowych: p. Dorocie Bożek, p. Marzenie Jędruszczak, p. Alicji Dudas, p. Krzysztofowi Łopockiemu. P. Łopockiemu dziękujemy również za przygotowanie dyplomów.

info
Kamil Wojciechowski
Gimnazjum nr 3