Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 2

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

SP nr 2 w Hrubieszowie – dumnie nosząca imię WOJSK OCHRONY POGRANICZA – uroczyście obchodziła Święto Patrona Szkoły. 18 maja 2009 r. w hali sportowej szkoły spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

i>„Strzeżcie Pogranicznicy nieba,
Wody naszej i ziemi,
Naszej szkoły i mowy,
I bieli, i czerwieni”.

SP nr 2 w Hrubieszowie – dumnie nosząca imię WOJSK OCHRONY POGRANICZA – uroczyście obchodziła Święto Patrona Szkoły. 18 maja 2009 r. w hali sportowej szkoły spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. których powitała Pani dyrektor Halina Kowalczuk.

Rangę uroczystości podnieśli swoją obecnością: przedstawiciel Straży Granicznej kapitan Sławomir Gontarz, przedstawiciel KPP w Hrubieszowie sierżant Piotr Świeca, przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 2 w Hrubieszowie Pan Jerzy Tudryn oraz dyrektor Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie Pan Artur Dąbrowski.

Obchody Święta Patrona Szkoły rozpoczęły się akademią przygotowaną przez uczniów klasy Vc pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kamieniarz oraz uczniów klasy IIIb pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Beń. W akademii wzięła także udział solistka z klasy Va. W programie były piosenki, pieśni, wiersze, tańce i życzenia. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Pani Beata Fabrowska, natomiast dekorację Pani Jolanta Dragun.

Po obejrzeniu części artystycznej w szkole, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który odbył się w HDK.

Popisy uczniów naszej szkoły i koncert w HDK były dla wszystkich wspaniałą lekcją historii, patriotyzmu oraz szacunku i wdzięczności dla żołnierzy. Ten dzień, pełen wzruszeń i miłych wrażeń z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom dzisiejszej uroczystości.

Tekst i foto
Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009