Święto Policji w Hrubieszowie

Tegoroczne obchody Święta Policji w hrubieszowskiej komendzie odbyły się w piątek, w sali konferencyjnej KPP w Hrubieszowie.

Reklamy

Uroczystości rozpoczęło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Powiatowemu Policji w Hrubieszowie. Następnie dowództwo komendy wręczyło policjantom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku, otrzymało je 31 hrubieszowskich funkcjonariuszy.

Po awansach nastąpiło ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Młodzi funkcjonariusze ślubowali „Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”

Komendant Wioletta Pawluk, podczas uroczystości, które odbyły się wcześniej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, została awansowała na stopień inspektora policji. Podkom. Grzegorz Kuter, wręczając bukiet kwiatów na jej ręce, był wyrazicielem szczerych życzeń, szacunku, uznania i gratulacji z powodu awansu, w imieniu własnym i wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych hrubieszowskiej jednostki.

Komendant Wioletta Pawluk w swoim przemówieniu nawiązała do aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, odnosząc się do tego, jak bardzo zmieniła się policyjna służba w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy to przyszło nam wszystkim stanąć w obliczu nowego, nieznanego zagrożenia. Pogratulowała także awansowanym oraz nowo przyjętym do służby policjantom.

Na ręce pani komendant wpłynęły życzenia od Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka, skierowane do hrubieszowskich funkcjonariuszy:

„Dzisiejszy wyjątkowy dla Państwa dzień, niech będzie okazją do przekazania słów uznania za trudną i pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa, a także porządku publicznego. Pragnę podziękować Państwu za codzienny trud oraz wysiłek, jaki wkładacie, by każdy obywatel mógł czuć się bezpiecznie „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić (kard. Stefan Wyszyński). Swoją postawą i odwagą czuwacie nad dobrem Rzeczypospolitej Polskiej, nie zważając na niedogodności i trudności skutecznie realizujecie powierzone Wam obowiązki…”


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie