Święto Policji

21 lipca 2006 r. hrubieszowscy policjanci mieli swoje święto. „Święto Policji” przebiegło pod hasłem – „Wychodzimy naprzeciw ludzi”.

Reklamy

br />Policji towarzyszyła Straż Graniczna. Policjanci i strażnicy przez cały dzień na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury prezentowali sprzęt, którego używają w pracy.

Większość uczestników stanowiły dzieci, które były zachwycone wyposażeniem policyjnych i strażniczych wozów, dźwiękiem syren i klaksonów.

Strażnicy zaprezentowali: motocykl KTM, samochód terenowy Londrover, lodź patrolową i pojazd obserwacyjny. Wymieniony sprzęt służy do patrolowania granicy na lądzie i na wodzie, w dzień i w nocy.

Największym zainteresowaniem dzieciaków cieszyły się czarne pałki policyjne.

O godzinie 14:00 zaczęła a się oficjalna uroczystość, na którą przybyli solenizanci oraz zaproszeni goście. Komendant swoim przemówieniem otworzył uroczystość. W jego mowie zawarte były kwestie: pracy policji, osiągnięć wykrywalności przestępstw i rozbojów. Kluczem programu było wręczenie awansów i wyróżnień. Głos zabrali również goście, m.in. dyrektor Rejony Energetycznego – Dariusz Fornal, kapłani – Jan Kot i Andrzej Puzon, wicestarosta – Marian Grabik, wójt Gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki.

Po uroczystości w Hrubieszowskim Domem Kultury, solenizanci i zaproszeni goście udali się na wspólny obiad do restauracji Staropolska.

tekst: Ivi

zobacz zdjęcia >>